Výhru v úvodním kole slaví kyjovské družstvo „D“

První zápas sezóny 2024-2025 hrálo družstvo mládeže TJ Sokol Kyjov D (Aneta Ševčíková, Adam Pichler, Lukáš Chimiak a Staňa Chimiak) se svou vedoucí Sylvou Zapletalovou, dne 22.9.2024 v 10h proti hráčům TJ Jiskra Strážnice z.s. F (Lupač Ondřej, Svoboda Richard, Tomeček Karel a Peťura Patrik).

OKRESNÍ ZÁKLAD (22.9.2024)

Strážnice – Kyjov „D“ 6:12

Náš tým i soupeř se dostavili v oslabení mládeže – nemoci jsou vždy nečekané. Ti co došli se rozehrávali v prostorné herně a já s Karlem Tomečkem zápasila s on-line zápisem. Trochu jsme se u toho zapotili – pokus – omyl – ale povedlo se! Úspěšně jsme ovládli techniku a po společném fotografování jsme mohli zahájit utkání Okresního základu.

První čtyřhra – Aneta s Lukášem proti (Lupač – Svoboda) skončila pro nás výborně – výhra 0:3, po velmi vyrovnaných setech (-9,-7,-7). Druhá čtyřhra – Adam se Staňou proti soupeři (Tomeček-Peťura) si dali také záležet, po setech (-6,-7,-6) také vyhráli 0:3. SUPER!! Zahajovací čtyřhry skončily, pro hostující Kyjov D, výhrou 0:2.

Měli jsme k dispozici 4 hrací stoly, tak jsme hráli na všech, hned 1. kolo duelů. Aneta se trápila s Lupačem (5,-7,7,10) – prohra 3:1. Adam měl také dlouhou hru se Svobodou a překvapivě prohrál 1. set. Nakonec svou hrou otočil na 1:3 po setech (11,-2,-9,-5). Lukáš nestačil na výborného Turečka (8,8,3) – prohra 3:0. Oslabený Staňa pustil mladému Peťurovi 1. set, pak se po ½ pauze rozjel a po dlouhé hře (9,-6,-5,-10) dodal 4. bod výhrou 1:3. Rychlost hry se nám trochu zpomalila. Stav utkání po 1.kole 2:4 pro hostující Kyjov D.

Do druhého kola duelů nastoupila Aneta proti Svobodovi a nedala mu šanci, po setech (-3,-7,-5 ) svižně vyhrála 0:3. Adam zase rychle prohrál 3:0 s Tomečkem po setech (4,5,7). Lukáš se také rozjel proti Peťurovi (-7,-6,-6) výhra 0:3. A Staňa si zřejmě chtěl dlouze zahrát s Lupačem (-13,-12,12,-4) dodal opět bod výhrou 1:3. SKVĚLÉ – Stav utkání 3:7 pro hostující Kyjov D.

Do 3.kola duelů jsme již museli čekat na dohrávky trochu déle! Aneta nastoupila proti zatím neporaženému Tomečkovi. Držela se skvěle – po setech (9,9,6) nicméně prohrála 3:0. Adam si snadno poradil s Peťurou 0:3 po setech (-5,-10,-4). Lukášovi hra s Lupačem moc nesedla (7,10,4) prohra 3:0. Staňa, se mezi koly skoro nezastavil a po 5min pauze, nastoupil na Svobodu a hladce vyhrál (-7,-5,-1) dodal další bod výhrou 0:3. Stav utkání 5:9 pro hostující Kyjov D.

Do závěrečného 4.kolo duelů všichni nastoupili s motivací na vítězství. Aneta získala náš 10. bod s Peťurou , po setech (-8,-9,-3). Adam si s Lupačem dlouze předávali vedení hry až do 5.setu (-11,7,-6,4,10) nakonec stálo štěstí na straně domácích. Nevadí – je to jen sport. Lukáš porazil Svobodu (-10,-6,-4). A naši zasloužilí hráči Staňa s Tomečkem nastoupili na závěrečný zápas. Nedali si nic zadarmo a ve vyrovnaném duelu (-3,-7,12,-6) Staňa zvítězil – dodal 12. bod výhrou 1:3.

Turnaj skončil výhrou hostujícího Kyjova D 6:12.

Přehled bodů: Aneta 2,5; Adam 2,5; Lukáš 2,5; Staňa 4,5